Przejdź do treści
Strona główna » Najnowsze wpisy » „Muzyczne REHA”

„Muzyczne REHA”

Jedną z części konferencji REHA for blind in Poland 2022 były koncerty, które wykonywane były przez gości. W dzisiejszym wpisie wspomnę o wykonawcach, których dane było mi usłyszeć oraz o koncercie, na który poszliśmy wraz z grupą niewidomych po pierwszym dniu konferencji.

Natalia Kwiatkowska / zespół WOWA

Pierwszym koncertem, który dane było mi usłyszeć były piosenki śpiewane przez niesamowitą Natalię Kwiatkowską. Początkowo sceptycznie podszedłem do tego koncertu, ale gdy usłyszałem piękne wykonanie jazzowych i bluesowych piosenek, którym dodatkowo towarzyszyły instrumenty grane na żywo, zakochałem się. Dałem się ponieść muzyce i bujając się na boki słuchałem z zamkniętymi oczami. Ponadto to, co mnie pozytywnie zaskoczyło była integracja z publicznością. Natalia chodziła po sali i podchodząc do ludzi podawała mikrofon, aby dokończyli część zwrotki. Pozytywnie mnie ten koncert zaskoczył i żałowałem, że trwał on tak krótko.

Piotr Cugowski

Po zakończeniu konferencji wybraliśmy się wraz z grupą z Białegostoku na koncert plenerowy na Bulwarach Wiślanych. Tam grał Piotr Cugowski wraz z zespołem. Idąc tam mówię do Gabrysi, która pełniła rolę mojej asystentki podczas wyjazdu:

– Gabi. A jaki to w ogóle gatunek muzyczny? Chyba nie znam nic z jego twórczości…

– Rock. Naprawdę nic nie kojarzysz?

Po chwili namysłu odpowiadam:

– No nic. Nie kojarzę…

Wyszło tak, że znałem ¾ twórczości Piotra Cugowskiego. Wyskakałem się i mówiąc wprost zdarłem sobie gardło, ale jak najbardziej było warto!

Po koncercie udało nam się zrobić grupowe zdjęcie z Piotrem. To był bardzo sympatycznie spędzony wieczór!

 

Pozdrawiam,

H.

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *