Przejdź do treści
Strona główna » Najnowsze wpisy » „Międzynarodowy Dzień Białej Laski 2022”

„Międzynarodowy Dzień Białej Laski 2022”

W minioną sobotę odbył się kolejny Międzynarodowy Dzień Białej Laski! To dzień, podczas którego szczególnie powinno się myśleć o osobach, które przez swoją niepełnosprawność pozbawione są szans na dostrzeżenie uroków naszego świata. Zapraszam na wpis, gdzie napiszę o tym dniu oraz o tym jakie wiążą się z nim nadzieje.

 

Międzynarodowy Dzień Białej Laski

Niewątpliwie czas mija bardzo szybko. To już rok, jak napisałem post o zeszłorocznych obchodach Dnia Białej Laski. Ten rok był dla mnie szczególny, ponieważ pisałem dla Was moje posty, otwierając i przedstawiając Wam świat osób niewidomych. To bardzo podbudowujące, gdy słyszę od Was – czytelników wiele dobrych słów, które motywują mnie do dalszego tworzenia. Dzięki przedstawianiu takich treści, moja osoba uświadamia Wam, jak wygląda społeczność osób niewidzących, ale także jak jesteśmy postrzegani przez innych.

Nie sądziłem, że będę tak przeżywał ten Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Rozmawiałem z ludźmi niewidomymi oraz osobami, które pomagają niepełnosprawnym wzrokowo na co dzień. Wszyscy wyrażali nadzieję na to, że świat osób niewidomych będzie bardziej otwarty i dostępny dla nich. Okazywali także smutek, bo zdarza się, że są nieakceptowani przez innych i odbierani jako osoby chore, a nie normalni, sympatyczni i życzliwi ludzie.

 

Życzenia

W tym miejscu chciałbym złożyć Wszystkim osobom niewidomym najserdeczniejsze życzenia z okazji Waszego święta. Bądźcie wytrwali, korzystajcie i czerpcie z życia jak najwięcej. Bądźcie inspiracją i dawajcie przykład innym! Rozwijajcie swoje pasje i nie poddawajcie się. Mam nadzieję, że kiedyś dane Wam będzie zobaczyć jak ten wspaniały świat wygląda.

 

Pozdrawiam,

H.

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *