Przejdź do treści
Strona główna » Najnowsze wpisy » „Powiedz mi. Jak to jest?”

„Powiedz mi. Jak to jest?”

Dzisiejszy wpis będzie na poważnie. 🤔 Postanowiłem napisać taki tekst, aby nakreślić pewną sprawę.
Ostatnimi czasy jest mi dane spotykać się z pytaniem od nieznajomych: „Proszę powiedzieć. Jak to jest nie widzieć?”. 👁🦯Cóż… osobiście nie przeszkadza mi to pytanie. Sądzę, że pogodziłem się już ze swoją niepełnosprawnością i potrafię w miarę rozsądnie na to odpowiedzieć. Niestety są jednak ludzie, którzy nie są pogodzeni z losem i takie pytanie mogłoby ich urazić, sprawiając, że byłoby im najnormalniej w świecie przykro.
Powyżej napisałem, że potrafię odpowiedzieć na to pytanie. Jednak sądzę, że nie ma na to dobrej odpowiedzi. Nigdy nie widziałem dobrze, więc to jak się nie widzi jest równie trudne do opisania. Nie wiem, czy widzę mgłę, czy kształty, a może czerń i migające kolory…. To tak, jakby próbować wyjaśnić osobie głucho-niemej, czym jest muzyka. Teoretycznie można próbować opisywać, ale szczególnych rezultatów to nie da.
Pewnie zadajesz sobie pytanie drogi czytelniku: „Czemu ma służyć ten wpis?”. Otóż temu, aby uważać na pytania, bo nieraz mogą sprawić komuś ból. Mimo tego, że chcieliśmy jedynie porozmawiać i spojrzeć na problem z innej strony.

Pozdrawiam serdecznie.
H.

0Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *